Sklep internetowy Buteria.pl jest bezpiecznym miejscem, gdzie łatwo i szybko dokonasz zakupu produktów z dostawą wprost do Twojego domu. Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji oraz ochrony prywatności w Internecie, dlatego w trosce o dobro Naszych Klientów, stosujemy szereg rozwiązań, które czynią zakupy w naszym sklepie szczególnie zabezpieczonymi:

 • zapewniamy poufność danych,
 • wysyłamy ubezpieczone paczki,
 • gwarantujemy bezpieczeństwo płatności,
 • stosujemy szyfrowanie SSL.

   

     Zapewniamy Cię, że nasza firma przestrzega restryktywnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne i dokładamy wszelkich starań, aby poziom ten był z roku na rok coraz wyższy.

     Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są całkowicie dobrowolne. Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie i celu, na jaki wyraziłeś zgodę. W przypadku, gdy postanowisz jednak nie podawać nam danych niezbędnych do realizacji zamówienia i nie wyrazisz zgody na ich przetwarzanie, niestety nie będziemy mogli zrealizować Twojego zamówienia.

     Pamiętaj, że w każdej chwili masz prawo do aktualizacji lub całkowitego usunięcia swoich danych osobowych. Możesz to zrobić samodzielnie lub korzystając z naszej pomocy, której chętnie Ci udzielimy.

     Wierzymy, że zapoznanie się z naszą polityką prywatności pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie i cieszyć się zakupami w Buteria.pl.


Kto jest administratorem danych Buteria.pl?


     Administratorem danych osobowych Buteria.pl (dalej Administrator), czyli odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa Twoim danym osobowym jest:

Buteria.pl
ul. Kard. Wyszyńskiego 11
37-600 Lubaczów
NIP: 793-155-74-06
REGON: 181113318

     Do najważniejszych elementów systemu ochrony danych osobowych należą:

A.Certyfikat Enterprise SSL, cieszący się uznaniem na całym świecie. Gwarantuje on, że komunikacja pomiędzy Twoim komputerem, a serwerem Buteria.pl jest szyfrowana 256-bitowym kluczem, dzięki czemu Twoje dane nie dostaną się w niepowołane ręce w czasie ich przesyłania.

B. Dostęp do Twoich danych osobowych mają wyłącznie Ci pracownicy Buteria.pl, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z polityką bezpieczeństwa danych osobowych i podpisali stosowne zobowiązania, obligujące ich do ochrony danych poufnych.

C. System informatyczny sklepu Buteria.pl spełnia wszelkie standardy ochrony danych osobowych.


Dlaczego i o jakie Twoje dane osobowe prosimy?


A. Rejestracja

     W sposób szczególny szanujemy prywatność każdej osoby odwiedzającej stronę internetową naszego sklepu. Dlatego w trakcie rejestracji prosimy o podanie wyłącznie danych niezbędnych do założenia konta w Buteria.pl, dzięki którym nie będziesz musiał przy każdym kolejnym zamówieniu tracić czasu na ponowne wypełnianie całego formularza zamówienia.

     Jako zarejestrowany Klient, po zalogowaniu masz również możliwość weryfikacji statusu złożonego zamówienia i historii dokonanych zakupów. Zarejestrowany i zalogowany Klient w każdej chwili może samodzielnie poprawić lub uzupełnić swoje dane.

     W trakcie rejestracji prosimy o:

 1. imię i nazwisko – niezbędne do wystawienia później dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;
 2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy, miasto, kraj) – niezbędne nam później do zaadresowania przesyłki;
 3. e-mail – niezbędny do logowania do Buteria.pl i komunikacji związanej z korzystaniem z Buteria.pl;
 4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

     Dane podane w trakcie rejestracji są przetwarzane wyłącznie przez Buteria.pl i nie są wykorzystywane w żaden inny sposób.

B. Złożenie zamówienia

     W trakcie składania zamówienia prosimy o podanie nam danych niezbędnych do realizacji zamówienia, które w przypadku zarejestrowanych i zalogowanych Klientów częściowo pobierane są automatycznie z danych podanych przy rejestracji.

     Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie:

 1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;
 2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy, miasto, kraj) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;
 3. e-mail – niezbędny do komunikacji związanej z realizacją zamówienia;
 4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

     W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze dostawę na inny adres niż wskazany przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o podanie:

 1. imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne nam do zaadresowania przesyłki;
 2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy, miasto, kraj) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;
 3. numer telefonu do odbiorcy przesyłki – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

     Dane podane w trakcie składania zamówienia są przetwarzane przez Buteria.pl i następujące podmioty w podanym poniżej zakresie:

 1. imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail, wskazane jako adres dostawy, przekazywane są firmom przewozowym w postaci etykiety/listu przewozowego będącego jednocześnie zleceniem doręczenia przesyłki w zależności od wybranego rodzaju przesyłki przekazywane są:
  1. Poczta Polska S.A.
  2. K-Ex Sp. z o.o.
 2. Imię i adres e-mail przekazywany jest:
  1. Grupa Allegro sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, operatora serwisu Ceneo.pl w celu wypełnienia ankiety oceny procesu składania zamówienia, ankiety oceny realizacji zamówienia oraz ankiety oceny produktu i potwierdzenia objęcia transakcji Programem Ochrony Kupujących;

    

     W przypadku skorzystania z płatności z wykorzystaniem zewnętrznego systemu płatności, wszelkie dane podane po przejściu na stronę operatora płatności pozostają zarejestrowane wyłącznie w jego bazie i nie są w żaden sposób dostępne lub przechowywane przez Buteria.pl.

     Buteria.pl współpracuje z następującymi operatorami płatności:

 1. PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A., operator serwisu Paypal.com

 

Subskrypcja newslettera

    

     W przypadku subskrypcji newslettera lub wyrażenia zgody na jego otrzymywanie w procesie rejestracji lub składania zamówienia prosimy jedynie o podanie adresu e-mail, na który przesyłane będą informacje handlowe od Administratora.

     Z subskrypcji newslettera możesz zrezygnować w dowolnym momencie, zarówno logując się na swoje konto w sklepie Buteria.pl, jak również klikając w link anulujący subskrypcję, znajdujący się w stopce każdego newslettera.

 

Twoje dane osobowe, które pobierane są automatycznie po wejściu na Buteria.pl


Buteria.pl (serwer)

     System informatyczny, z którego korzysta Buteria.pl automatycznie gromadzi w logach dane związane z urządzeniem, z którego korzystasz łącząc się z Buteria.pl. Dane te gromadzone są jedynie w celach statystycznych i dotyczą: typu urządzenia, systemu operacyjnego, rodzaju przeglądarki internetowej, rozdzielczości ekranu, głębi kolorów, IP, dostawcy usług internetowych, czy adresu wejścia na Buteria.pl i są wykorzystywane jedynie w procesie optymalizacji Buteria.pl w celu zapewnienia jak największej wygody korzystania.

     Dane te stanowią jedynie materiał do analizy statystycznej oraz pomoc we wdrażaniu mechanizmów korygowania błędów systemowych.


Polityka prywatności partnerów biznesowych Buteria.pl


     Buteria.pl bardzo starannie dobiera swoich partnerów biznesowych i równie starannie weryfikuje zamieszczane w Buteria.pl linki do innych stron internetowych. Buteria.pl nie odpowiada jednak za standard i politykę ochrony prywatności stosowaną przez właścicieli, operatorów, czy administratorów tych stron. Dlatego zalecamy weryfikację każdego z naszych partnerów we własnym zakresie i samodzielne podjęcie decyzji, czy chcesz powierzyć im Twoje dane osobowe.


Udostępnianie Twoich danych osobowych


     W szczególnych sytuacjach, w których obowiązujące prawo nakazuje Administratorowi udostępnienie zebranych danych organom państwowym, Buteria.pl dane takie udostępni. Za wyjątkiem tych sytuacji, Twoje dane osobowe będą ujawnianie wyłącznie w zakresie, w celu i tylko podmiotom wymienionym w niniejszej polityce prywatności.


Zmiana polityki bezpieczeństwa Buteria.pl


     Buteria.pl zastrzega sobie prawo zmiany polityki prywatności, o ile będzie wymagać tego obowiązujące prawo, ulegną zmianie warunki technologiczne funkcjonowania Buteria.pl lub zmiana będzie wprowadzać standard wyższy od minimum wymaganego prawem.

     O takiej zmianie Buteria.pl powiadomi drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji e-mail). Powiadomienie zostanie wysłane co najmniej na 30 dni przed wejściem w życie nowej polityki prywatności.


Kontakt


     Buteria.pl kontaktuje się z Tobą korzystając z podanego e-maila, a tylko w szczególnych sytuacjach korzystamy z podanego przez Ciebie numeru telefonu.

     W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych osobowych zachęcamy do kontaktu pod naszym numerem telefonu 534 090 060 lub (16) 73 68 168 (pon.-pt. 9:00-17:00), bądź też mailowo: sklep@buteria.pl.

     Pod tymi numerami telefonu oraz poprzez podany wyżej adres e-mail możesz się z nami skontaktować również w przypadku chęci aktualizacji lub usunięcia Twoich danych osobowych, o ile nie możesz lub nie chcesz zrobić tego samodzielnie.

     W powyższych sprawach można również korespondować z nami pod adresem:

Buteria.pl
ul. Kard. Wyszyńskiego 11
37-600 Lubaczów